Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Kąpielisko w Wodnej Dolinie znajduje się na terenie kompleksu Wodna Dolina w Koszalinie, u zbiegu ulicy Sybiraków i Paderewskiego, niedaleko centrum handlowego Atrium-Koszalin. Przy kąpielisku położony jest parking na ok. 60 pojazdów osobowych oraz stojaki na rowery.

Kąpielisko w Wodnej Dolinie w Koszalinie to pierwsze miejskie kąpielisko utworzone w 2014 r. na powstałym zalewie Dzierżęcinki, który jednocześnie pełni funkcję zbiornika retencyjnego.

Kąpielisko to plaża strzeżona w sezonie letnim codziennie w godz. 10:00-18:00 przez ratowników WOPR wraz z akwenem wyznaczonym przez boje i podzielonym na strefy dla tych, którzy potrafią pływać oraz dla tych, którzy nie potrafią pływać. Dla odpoczywających przygotowana jest plaża oraz odpłatna wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Na plaży zostało wydzielone miejsce na boisko do gry w plażową piłkę siatkową oraz plac zabaw dla dzieci.

Na terenie kąpieliska znajdują się toalety, kosze na śmieci oraz przebieralnie.

Woda w akwenie, regularnie kontrolowana przez służby sanitarne, spełnia normy dla korzystania z kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!