• Adres: 78-500 Jankowo

Inne

  • Położenie:

    Park znajduje się w miejscowości Jankowo, w gminie Drawsko Pomorskie, w powiecie drawskim. Położony jest po zachodniej stronie drogi, przebiegającej przez wieś, przy spichlerzu.

Park w Jankowie ma powierzchnię ok. 8 ha. Został założony w pierwszej połowie XIX wieku w stylu angielskim. W 2006 roku została wytyczona ścieżka przyrodniczo-historyczna, umożliwiająca poszerzenie wiedzy na temat przyrody i historii regionu. Początek trasy znajduje się przy spichlerzu z 1906 roku. Zaprojektował go światowej sławy niemiecki architekt, Walter Gropius. Dalej szlak prowadzi główną aleją parku do kolejnych ciekawych miejsc. Wśród nich warto wymienić zieloną altanę, Górę Konwaliową, źródliska oraz kaskadowy system dawnych stawów pstrągowych.

Cała ścieżka ma niecałe 3 km. W interesujących punktach umieszczone są tablice informacyjne. Na trasie przygotowane zostały również miejsca odpoczynku. Leśnicy z Nadleśnictwa Drawsko wykorzystują ten obszar do zajęć z edukacji przyrodniczej dla przedszkolaków i uczniów wszystkich typów szkół.

Obok parku znajduje się stary cmentarz, przy którym występuje jedno z najokazalszych i najliczniejszych stanowisk cisa w regionie (70 szt.).

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!