Świątynia została wzniesiona w drugiej połowie XVIII wieku na potrzeby ewangelickiej parafii. Jest to kościół salowy, trójbocznie zamknięty, zbudowany w konstrukcji szachulcowej. Niestety, historyczny wygląd nie przetrwał do czasów obecnych, w wyniku przebudowy przeprowadzonej w 1969 roku zatracono charakterystyczny szachulcowy wzór.
Obok kościoła znajduje się XIX-wieczna, drewniana dzwonnica o konstrukcji krosnowej. Z dzwonnicą związana jest legenda. Mówi ona, że dawniej mieszkańcy Chlebowa i Ostrowic żyli ze sobą w niezgodzie, a powodem tego była zazdrość o kościelne dzwony. Chlebowo było największą wioską, więc w przykościelnej dzwonnicy wisiały dwa dzwony - Anna i Zuzanna. Ostrowiczanie postanowili wykraść dzwony i przewieźć je po zamarzniętym pobliskim jeziorze. Jednak lód nie wytrzymał ciężaru i dzwony zatonęły. Utrata dzwonów bardzo przygnębiła Chlebowian. Kiedy zima minęła, a lód na jeziorze stopniał rybacy z Chlebowa ruszyli na ryby. Jak tylko zarzucili sieci usłyszeli dźwięk dzwonów, w przejrzystej wodzie zobaczyli swoje dzwony. Wspólnymi siłami wydobyli dzwony i od tej pory znajdują się one w Chlebowie.
Obecnie świątynia pełni funkcję filii parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowicach.
Plan nabożeństw: niedz. 9:30. Odpust kościelny odbywa się 8 maja.