Pierwsze wzmianki na temat wsi pochodzą z 1460 roku. W XVI i XVII wieku swój majątek mieli tu właściciele pobliskiego Morynia – ród von Schönebecków. Następnie właścicielem majątku była rodzina von Papsteinów. Pod koniec XVIII wieku wieś należała do ówczesnego wójta Chojny, Friedricha Frantza von Mühlheima, a od połowy XIX do pierwszej połowy XX wieku Gądno było w rękach rodziny von Rohrów. W 1939 roku we wsi mieszkało 168 osób.
W 1840 roku w Gądnie wybudowano pałacyk. Projektant budynku jest nieznany. Obiekt został wzniesiony w stylu klasycystycznym przez Friedricha Mühlheima. Pałac jest budowlą dwukondygnacyjną z użytkowym poddaszem. Obiekt wybudowany został na rzucie prostokąta z wysuniętym ryzalitem. W przeszłości budynek był zdobiony sztukaterią w formach grecko-rzymskich, która nie przetrwała do naszych czasów.
Po drugiej wojnie światowej w pałacu utworzono mieszkania i pomieszczenie przeznaczone na sklep. W 1965 roku w obiekcie przeprowadzono remont, od 1990 roku pałac jest w prywatnych rękach. Obecnie budynek jest w stanie ruiny – brakuje stolarki okienne i drzwiowej. Stropy są zwalone, a kominek portalowy zdewastowany. Wejście do obiektu jest niebezpieczne.
W pobliżu pałacu zachował się także założony w XIX wieku park dworski z oczkami wodnymi i stawami oraz z bogatym drzewostanem. Dawniej park sięgał aż do jeziora Morzycko, dziś zajmuje obszar 3 ha. Obok pałacu znajdziemy także zabudowania folwarczne.
Pałac w Gądnie został wpisany na listę zabytków w lutym 1991 roku.