• Adresse: 74-311 Warnice

Park krajobrazowy w Warnicach powstał w XVIII wieku na powierzchni 3,2 ha. Znajduje się w północno-zachodniej części zespołu folwarcznego. W parku występują liczne drzewa takie jak lipy, dęby, jesiony, wiązy, kasztanowce i graby. Na polanie w parku możemy zobaczyć dąb o obwodzie pnia sięgającym 550 cm. Obecnie pierwotny układ dróg w parku uległ zatarciu, zachowała się polana oraz zadrzewiony gazon przed pałacem. Ważnym elementem parku są ruiny pałacu, zbudowanego w połowie XIX wieku przez Juliusa von Osten w stylu neoklasycystycznym. Jest to obiekt murowany, zbudowany z cegły na planie prostokąta. Pałac ma dwie kondygnacje oraz ryzality boczne i środkowy. Po wojnie była tam siedziba szkoły, potem został opuszczony i niszczeje. Obecnie pałac jest własnością prywatną.

W 2013 roku dokonano rewitalizacji założenia parkowego. Odnowiono aleje parkowe, wybudowano ogrodzenie, tarasy widokowe oraz boisko do siatkówki. Zamontowano też małą infrastrukturę - nowe elementy na placu zabaw, altany, ławki, stojaki na rowery.

Park jest dostępny dla zwiedzających.

Verwandte Routen

Ikona

Blue Velo

269 km
Die App | Pomorze Zachodnie (Westpommern)

App Die App Pomorze Zachodnie (Westpommern)

Mit uns gehen Sie auf der Strecke nicht verloren! In unserer Anwendung finden Sie eine detaillierte Karte mit Routen und Ausflügen, interessanten Orten und Veranstaltungen, 360-Grad-Panoramen und vielem mehr!