Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie Szczecińskim posiada Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej w kategorii trzech gwiazdek.

Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie powstało z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w czerwcu 2002 r. Mieści się ono w na parterze kamienicy przy Rynku Staromiejskim, należącej do muzeum. Prowadzone jest przy wsparciu Urzędu Miejskiego. 

W CIT można uzyskać informacje o Ziemi Stargardzkiej dotyczące bazy noclegowej, gastronomii, szlaków turystycznych, atrakcji oraz kalendarza imprez. Można również zakupić wydawnictwa turystyczne, krajoznawcze i historyczne o Stargardzie i Pomorzu Zachodnim, również wydawnictwa własne Towarzystwa Przyjaciół Stargardu.

CIT wydaje turystom certyfikaty poświadczające przekroczenie 15 południka dł. wschodniej, a także pieczątkę potwierdzającą pobyt w Stargardzie.

W asortymencie sklepiku znajdują się pamiątki związane z miastem i okolicą, flagi i herby Stargardu, mapy, przewodniki, a także rękodzieło - obrazy, rzeźby, witraże i inne wyroby miejscowych artystów. CIT prowadzi również sprzedaż biletów na imprezy kulturalne w mieście, w szczególności organizowane w Piwnicy TPS.

Oprócz działalności informacyjnej, CIT pełni funkcję siedziby Stargardzkiej Organizacji Turystycznej.

Przy Rynku można zaparkować na jednym z bezpłatnych miejsc parkingowych, np. przy Kolegiacie Mariackiej lub na tyłach Muzeum, gdzie znajduje się parking dla kilkudziesięciu samochodów osobowych.

Informacje udzielane są w języku polskim oraz angielskim.

Супутні маршрути

Мобільний додаток | «Pomorze Zachodnie»

App Мобільний додаток «Pomorze Zachodnie»

З нами Ви не заблукаєте на маршруті! У нашому додатку ви знайдете детальну карту маршрутів та екскурсій, цікаві місця та події, 360 панорам та багато-багато іншого!