• Adres: Gudzisz

Inne

  • Położenie:

    Świerk Igora to pomnik przyrody znajdujący się w powiecie myśliborskim, w gminie Boleszkowice, w okolicy miejscowości Reczyce, między drogą wojewódzką nr 127, a rzeką Myślą. Najłatwiej do niego dojechać kierując się na północ z miejscowości Reczyce. Po przejechaniu przez most nad rzeką Myślą docieramy do skrzyżowania z drogą wojewódzką numer 127. Skręcamy w nią, kierując się na zachód. Po kilku metrach dojeżdżamy do łagodnego łuku. Około 50 metrów za łukiem, w odległości około 100 metrów na południe od drogi rośnie Świerk Igora. W okolicy przebiega niebieski, rowerowy szlak przyrodniczo-historyczny "Z Biegiem Myśli" oraz szlak kajakowy na rzece Myśli nr 220.

Świerk Igora został objęty ochroną jako pomnik przyrody Uchwałą Nr XXVI/135/2013 Rady Gminy Boleszkowice z 28 lutego 2013 r. Drzewo to osiąga wysokość 30 m. Obwód pnia wynosi 333 cm.

Powiązane trasy

Ikona

Blue Velo

269 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!