Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!
PROGRAM II Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej 21-22.02.2025 Program wydarzenia może ulec zmianie. Aktualny program jest dostępny na...
Konferencja jest skierowana do przedstawicieli administracji samorządowej, rządowej, przedsiębiorców oraz członków organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką komunikacji i turystyki rowerowej. Wydarzenie jest uroczystym otwarciem projektu INT0100030 “Trasa rowerowa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg” realizowanego w ramach programu Interreg VI A Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia / Polska 2021 – 2027. Konferencja odbędzie się w dniu 21 lutego 2025 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40 w Szczecinie, w godz. 9.00 – 16.00. Wydarzenie jest elementem dwudniowych II Polsko-Niemieckich Dni Turystyki rowerowej.
Z dala od dróg, jak najbliżej natury – to hasło od lat przyświeca budowie tras na rowerowych na Pomorzu Zachodnim. Kolejnym dowodem na potwierdzenie tych słów jest decyzja o budowie kolejnego fragmentu trasy „Wokół Zalewu Szczecińskiego” – na odcinku Stepnica-Kopice. Umowę w tej sprawie, w czwartek, 23 stycznia 2025 roku, podpisano w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.
Warsztaty "Turystyczny marketing" poprowadzone zostaną przez Pawła Tkaczyka - ekspert od marketingu i budowania marki, autor książek o marketingu, blogera i wielokrotnego prelegenta TEDx oraz innych konferencji. Tematem zajęć będą budowanie marki i nowoczesnego, cyfrowego marketingu w kontekście atrakcyjności dla turystyki rowerowej. Przedstawione zostanie również znaczenie wysokiej jakości usług oraz dziedzictwo Szlaku Żelaznej Kurtyny jako atraktory dla turystów rowerowych korzystających z trasy.
1.763.115 rowerzystów przejechało trasami rowerowymi Pomorza Zachodniego w 2024 roku! To wzrost o ponad 108 tysięcy - ponad 6,5% (w 2023 roku - 1.654.775 rowerzystów)!
Województwo Zachodniopomorskie wydało ulotki Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. Pierwsza z ulotek dotyczy obiektów noclegowych, natomiast druga z ulotek dotyczy obiektów gastronomicznych, atrakcji turystycznych, punktów informacji turystycznych oraz pozostałych obiektów handlowych i usługowych. Pierwsza ulotka zawiera 80 obiektów noclegowych będących Miejscami Przyjaznymi Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. Druga ulotka zawiera 37 obiektów gastronomicznych, 28 atrakcji turystycznych, 13 punktów informacji turystycznej oraz 24 pozostałe obiekty handlowe i usługowe (w tym wypożyczalnie, serwisy i sklepy rowerowe) będące Miejscami Przyjaznymi Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. Ulotka zawiera MPR-y wg stanu na 13.01.2025 roku.
Na Pomorzu Zachodnim mamy już 146 Miejsc Przyjaznych Rowerzystom! Przedstawiamy Państwu podsumowanie naboru do systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim. Nabór do systemu rekomendacji jest prowadzony w trybie ciągłym dlatego kolejne zgłoszone obiekty po ocenie formalnej i weryfikacji w terenie dołączą do stale poszerzającego się grona scertyfikowanych Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w województwie zachodniopomorskim.
Dzięki wspólnym wysiłkom Zespołu Koordynatorów ds. mobilności rowerowej przy Związku Województw RP (ZWRP) oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, Polska włącza się w realizację jednego z najważniejszych europejskich projektów rowerowych. 3 grudnia br. na spotkaniu w Warszawie podjęto kluczowe kroki na rzecz powstania Krajowego Centrum Koordynacji EuroVelo.
Dołącz do nas do warsztatów dostosowanych do firm, które chcą wykorzystać rosnące możliwości wzdłuż Szlaku Żelaznej Kurtyny (ICTr). Warsztaty będą składać się z dwóch sesji. Pierwsza sesja skupi się na możliwościach biznesowych, podczas której przedstawimy, w jaki sposób Twoja firma może skorzystać z rosnącego trendu turystyki rowerowej, koncentrując się na perspektywach globalnych i regionalnych oraz w jaki sposób Twoja firma może dołączyć do międzynarodowych produktów turystycznych. Druga sesja obejmie temat technologii sztucznej inteligencji (AI) i sposobów wykorzystania narzędzi AI w codziennej działalności, aby być bardziej efektywnym. Data: 3.12.2024 Od 12:30 do 16:00
Kultowa trasa rowerowa Velo Baltica uznana została za jeden z najatrakcyjniejszych, najbardziej nowatorskich i bardzo przyjaznych rowerzystom, produktów turystycznych w kraju. To werdykt Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Nagrodę –Certyfikat POT – wręczono podczas gali, która odbyła się w Warszawie we wtorek, 19 listopada 2024 roku. Wyróżnienie odebrał wicemarszałek województwa Jakub Kowalik. Ponadto tytuł „Turystyczne Odkrycie 2024 Roku” przyznano Morskiemu Centrum Nauki, a „Najlepszym Produktem Turystycznym 2024” okazały się Ogrody Hortulus w Dobrzycy.