Gwieździsty Rajd Rowerowy 6.04.2024 MESCHERIN

26 marca 2024 7:51

W sobotę 6 kwietnia 2024 Pomorze Zachodnie i Gmina Gartz organizują Gwieździsty Rajd Rowerowy.

Rowery to nasza regionalna specjalność. Mamy się czym pochwalić

18 lutego 2024 10:40

60% Polek i Polaków ma rower, ale czy w pełni wykorzystuje ten środek transportu? Czy turystyka rowerowa jest dla każdego? Która trasa rowerowa na Pomorzu Zachodnim uważana jest za najpiękniejszą w kraju? Co stanowi świetną alternatywę do nadmorskiej Velo Baltica? Czy tory i rowery to dobre połączenie do planowania wycieczek? Jak dbać o bezpieczeństwo i przed jakimi wyzwaniami stoi Pomorze Zachodnie – region będący w awangardzie zrównoważonej turystyki rowerowej.

Na Pomorzu Zachodnim rower jest dla każdego

17 lutego 2024 0:00

Wiele inspiracji, wiele pomysłów i szeroka wymiana doświadczeń. Dyskusje o tym, co udało się zrealizować oraz o tym, jakie są plany Pomorza Zachodniego w sferze rozbudowy tras rowerowych. To pierwsze efekty piątkowej konferencji w ramach I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej. – Zapraszamy na Pomorze Zachodnie, zawsze z rowerami! – mówi marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Program Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej

31 stycznia 2024 10:07

Program Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej 16-17.02.2024 Siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (wejście od ul. Piłsudskiego 40 lub ul. Mazowieckiej 14) Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Program może jeszcze ulec zmianie.

Program konferencji branżowej w ramach I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej

31 stycznia 2024 0:00

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli administracji samorządowej, rządowej, przedsiębiorców oraz członków organizacji pozarządowych zajmujących się tematyką komunikacji i turystyki rowerowej. Na konferencji podsumujemy nasze dotychczasowe działania, które mogą być inspiracją dla krajowej polityki rowerowej, a jednocześnie chcielibyśmy zwrócić uwagę na wyzwania stojące przez Polską i Europą. Konferencja odbędzie się w dniu 16 lutego 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40 w Szczecinie, w godz. 9.00 – 16.00. Wydarzenie jest elementem dwudniowych I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki rowerowej.

16 - 17.02.2024 I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej

19 stycznia 2024 11:14

Wszystkich miłośników wypraw rowerowych zapraszamy w dniach 16 -17 lutego do siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie na I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej. Szykujemy prezentacje, spotkania, warsztaty, animacje oraz stoiska o tematyce rowerowej promujące atrakcje turystyczne Euroregionu Pomerania.

I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej. Czekamy na zgłoszenia

3 stycznia 2024 13:59

Rok 2024 będzie rokiem rowerowym na Pomorzu Zachodnim. Rozpoczną go „I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej”, które planujemy zorganizować w połowie lutego. Spotkanie ma mieć...

Dołącz do naszego zespołu

13 grudnia 2023 15:12

To, jakim jeździsz rowerem nie ma znaczenia. Jeśli wiesz jak rozwijać trasy rowerowe, dołącz do naszego zespołu.

Trasa rowerowa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg stanie się kompletnym szlakiem i nowym produktem turystycznym w regionie

23 listopada 2023 14:36

Trasa rowerowa Berlin-Szczecin-Kołobrzeg stanie się kompletnym szlakiem i nowym produktem turystycznym w regionie. Projekt przygotowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wspólnie z Landkreis Uckermark uzyskał prawie 5 mln euro dofinansowania w ramach programu Interreg VI A Meklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia / Polska 2021 – 2027. Dla Pomorza Zachodniego przypada blisko 2,5 mln euro. – Uzupełnimy brakujące odcinki trasy i wspólnie z partnerem niemieckim rozpoczniemy szeroko zakrojoną promocję. To trasa, na której utworzenie użytkownicy czekali od bardzo dawna – mówi Marszałek województwa, Olgierd Geblewicz.

Sukces Pomorza Zachodniego. Nasza trasa rowerowa wśród najlepszych w Europie

23 listopada 2023 14:33

Trasy rowerowe Pomorza Zachodniego cieszą się coraz większym uznaniem. Region znalazł się właśnie wśród laureatów Europejskiej Nagrody Zielonych Tras – został nagrodzony w kategorii "doskonałość" za odcinek Wriezen-Siekierki-Choszczno. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane najlepszym szlakom poprowadzonym niezależnie od dróg samochodowych (tzw. Greenway).

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!