Inne

  • Położenie:

    Źródła rzeki znajdują się w okolicach miejscowości Drzewiany (rzeka Dębrzyca). Płynie przez Rosnowo, Niedalino, Białogórzyno i łączy się z Parsętą na jej 108 km w Karlinie.
     

Radew jest prawobrzeżnym dopływem rzeki Parsęty. Swoje źródło ma pod Żydowem, następnie przepływa przez Pojezierze Bytowskie i przez jezioro Kwiecko. Poza tym płynie przez jeziora: Hajka i jezioro Rosnowskie. Ujście rzeki znajduje się w Karlinie, gdzie wpada do Parsęty. Radew przepływa przez następujące miejscowości: Żabiniec, Bobrowo, Mostowo, Rosnowo, Niedalino, Wronie Gniazdo, Białogórzyno, Nosowo, Parsowo, Karlino. Ma trzy lewe dopływy: Chotla, Chociel i Bielica oraz jeden prawy – rzeka Czarna. Radew objęta jest obszarem ochrony oraz obszarem Natura 2000. Na rzece znajdują się również elektrownie wodne, w tym w: Rosnowie, Niedalinie i Karlinie. Jest świetnym miejscem do uprawiania kajakarstwa oraz wędkarstwa. Można tu łowić następujące ryby: miętusy głowacze, jelce, pstrągi, trocie, łososie, strzeble, okonie oraz szczupaki. Rzeka jest spokojna i malowniczo położona, stanowi więc doskonałe miejsce dla spływu kajakowego. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!