Przez zbiornik przepływa Kanał Ostrowica, który łączy je z wielkim jeziorem Miedwie. Do Jeziora Będgoszcz uchodzą rzeki Bielica i Krzekna, a samo jezioro należy do zlewni rzeki Płoni. Jest największym akwenem gminy Bielice, jego powierzchnia wynosi 264 ha, a głębokość miejscami dochodzi do 12 m. Z racji intensywnie prowadzonej gospodarki rybackiej jest to bardzo atrakcyjne miejsce dla wędkarzy. Można tutaj złowić głównie sandacze, ale także szczupaki, liny, leszcze, okonie, płocie, węgorze oraz karpie. Wędkowanie jest dozwolone od świtu do zmierzchu, polecane jest łowienie z łodzi. Wędkowanie jest możliwe po wykupieniu pozwolenia, ponieważ administratorem łowisk na Jeziorze Będgoszcz jest firma prywatna Gospodarstwo Rybackie Miedwie Sp. z o.o.

Tereny wokół akwenu są podmokłe i bagniste, porośnięte trawami i trzcinami, dlatego konieczne jest stosowanie ubrań ochronnych. Dno jest muliste, przez co woda nie jest przejrzysta. Przy samym brzegu jeziora rosną różnego rodzaju gatunki roślin wodnych, co utrudnia i tak niełatwy dostęp do mierzącej blisko 19 km, linii brzegowej. Jezioro zdecydowanie bardziej nadaje się do wędkowania niż plażowania. Na jeziorze znajdują się trzy wyspy – Pyrzycka (największa, znajduje się na południowym krańcu jeziora), Owcza i Topolowa - najmniejsza. Wyspy są siedliskami dla ptactwa wodnego.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!