• Adres: Karola Szymanowskiego, Szczecin

Inne

  • Położenie:

    Fontanna Chłopiec z Harmonią znajduje się na ul. Szymanowskiego za Urzędem Miasta, przed Jasnymi Błoniami, niedaleko pomnika papieża Jana Pawła II. W pobliżu dostępne liczne miejsca parkingowe (strefa czerwona). W bezpośredniej okolicy zatrzymuje się autobus linii nr 70 (przystanek Urząd Miasta). 

Fontanna powstała w 1927 roku. Wykonał ją rzeźbiarz Hermann Hosaeus pochodzący z Berlina. Materiał wykorzystany do jej użycia to sudecki piaskowiec. Fontanna składa się z ozdobnej misy w formie muszli, na której umieszczony jest duży sum. W jego paszczy znajduje się otwór na wydobywającą się wodę. Nad fontanną dostrzec można postać nagiego chłopca trzymającego w ręku harmonię. Jedna z jego nóg jest znacznie wyciągnięta względem drugiej. Na cokole po lewej stronie widnieje inskrypcja upamiętniająca autora. Pomnik był dwukrotnie rekonstruowany.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!