• Adres: Wisełka

Inne

  • Położenie:

    Jezioro Wisełka znajduje się na wyspie Wolin, w granicach administracyjnych gminy Wolin, w powiecie kamieńskim. Położone jest na południe od miejscowości Wisełka, leżącej przy drodze nr 102 prowadzącej z Międzyzdrojów do Dziwnowa. Do jeziora można dojechać także rowerem pobliskim Nadmorskim Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym R 10 ze Świnoujścia w stronę Dziwnowa i Kołobrzegu. Można także skorzystać z zielonego szlaku pieszego "Leśnego przez Pojezierze Warnowsko-Kołczewskie", który wiedzie przez pobliskie Warnowo.

Jezioro Wisełka jest zbiornikiem rynnowym pochodzenia polodowcowego. Obejmuje powierzchnię ok. 20 ha. Jest to jedno z głębszych jezior na Pojezierzu Wolińskim. Maksymalna głębokość wynosi 8 m. Wokół północnych brzegów znajdują się zabudowania miejscowości. Południowe brzegi otoczone są zaś lasem. W północno-zachodniej części Wisełki znajduje się kąpielisko z trawiastym brzegiem oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego. Jest to bardzo dobre miejsce do nauki windsurfingu. Tutaj, w przeciwieństwie do morza, wieje znacznie słabszy wiatr, a woda jest cieplejsza. Instruktorzy mogą udzielić fachowych lekcji tego sportu. W wodach Wisełki żyją między innymi węgorze, okonie, leszcze, liny i szczupaki. Wędkarze po wykupieniu pozwolenia mogą korzystać z tutejszych pomostów bądź wypłynąć na jezioro łódką.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!