• Adres: Wisełka

Inne

  • Położenie:

    Wydrzy Głaz znajduje się na terenie gminy Wolin, w powiecie kamieńskim. Usytuowany jest na północy małego półwyspu nad Jeziorem Czajcze, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Eratyk położony jest ok. 2,5 km na południe od miejscowości Wisełka. Można dojechać do niego drogą z Wisełki do Warnowa, przy której znajduje się parking. Dalej prowadzi już zielony Szlak Leśny przez Pojezierze Warnowsko-Kołczewskie.

Wydrzy Głaz jest pomnikiem przyrody nieożywionej. Ten olbrzymi głaz narzutowy został przyniesiony przez lądolód w czasie ostatniego zlodowacenia ponad 10 000 lat temu. Ma aż 8 metrów w obwodzie i waży ok. 26 ton. Leży w wodzie przy samym brzegu jeziora i wystaje ponad metr nad taflę wody. Nazwa eratyku związana jest z wydrami, które w słoneczne dni wygrzewają się na tym głazie. Niektórzy ludzie dopatrują się w kształcie kamienia głowy wydry.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!