Inne

  • Położenie:

    Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej mieści się w odrestaurowanym wnętrzu bunkra B-Werk. Bunkier znajduje się przy ul. Kościuszki w Szczecinku po prawej stronie jadąc od strony miasta. Ulica Kościuszki jest ulicą wylotową na Połczyn Zdrój.

    Przed muzeum znajduje się bezpłatny parking dla samochodów. Parking jest nieutwardzony.

B-Werk to jeden z największych bunkrów Wału Pomorskiego. Dziś funkcjonuje jako Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej, gdzie można zwiedzić jego wnętrze oraz zapoznać się z zebranymi zbiorami i historią Wału Pomorskiego. Wśród zebranych eksponatów znajduje się oryginalne wyposażenie bunkru oraz elementy ekwipunku żołnierzy w nim stacjonujących. Przed Muzeum znajduje się ekspozycja zewnętrzna w postaci działek armat oraz czołgu. Ekspozycja zewnętrzna dostępna jest do bezpłatnego zwiedzania, bez możliwości wejścia do wnętrza czołgu. Planując odwiedzenie Muzeum warto wziąć pod uwagę, iż bunkier w którym się ono znajduje stanowiło element fortyfikacji Wału Pomorskiego, którego inne umocnienia zlokalizowane są w niedalekiej odległości od niego w części leśnej Parku Miejskiego.

 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!