Folwark został założony na planie prostokąta – północna strona przylega do drogi łączącej Chojnę i Raduń. Po wschodniej stronie, w centralnej części wzniesiono pałac, który stanowi granicę pomiędzy częścią gospodarczą i parkową. Park zajmuje przestrzeń prawie 8 ha i został założony w połowie XIX wieku.
Główną oś kompozycyjną stanowi umieszczony w centralnej części założenia folwarcznego pałac klasycystyczny. Po wschodniej części budynku znajduje się park w stylu angielskim z licznym starodrzewiem, którego najstarsze drzewa mają ponad 400 lat. Park został zbudowany na zróżnicowanym terenie – w pobliżu pałacu widoczne jest wzniesienie, dalej teren jest płaski. W parku posadzono wiele egzotycznych odmian roślin. Ponadto na terenie parku wybudowano wiele elementów tzw. małej architektury – tarasy, schody, mostek i fontannę.
W parku wyodrębniono 44 gatunki odmian drzew i krzewów – z tego prawie połowa, bo aż 18 jest pochodzenia obcego. Sześć z nich należą do rzadko spotykanych w parkach województwa: bożodrzew gruczołowaty, cyprysik nutkajski, buk pospolity w odmianie strzępolistnej, magnolia zaostrzona, robinia lepka i lipa szerokolistna odmiana strzępolistna. Na terenie parku znajduje się także dużo klonów polnych o charakterze pomnikowym.
Obecnie park jest miejscem wypoczynku dla okolicznych mieszkańców. Obiekt został wpisany na wojewódzką listę zabytków w październiku 1957 roku.