• Adres: 76-034 Sarbinowo

Inne

  • Położenie:

    Promenada Nadmorska w Sarbinowie położona jest równolegle do ul. Nadmorskiej, tuż przy plaży. Ciąg spacerowy rozpoczyna się w zachodniej części miejscowości a kończy na wschodnim krańcu wsi, za kościołem.

Promenada Nadmorska w Sarbinowie to ciąg spacerowy o długości ok. 1,2 km, którego historia sięga 1910 r. Pierwotnie w miejscu dzisiejszego deptaka powstał mur zaporowy z kamieni i betonu, którego celem była ochrona brzegu morskiego przed niszczącym działaniem wody. W późniejszym okresie został on wykorzystany do zbudowania na nim spacerowej promenady, która nadal służy mieszkańcom oraz wczasowiczom wypoczywającym nad Bałtykiem.

Na całej swojej długości promenada jest oświetlona, co pozwala na spacerowanie również po zmroku. Idąc bulwarem spacerujący mogą podziwiać piaszczyste plaże i morze, a także korzystać z oferty licznych ogródków gastronomicznych, lodziarni, kawiarni oraz różnego rodzaju sklepów. Można także odpocząć na ławkach stojących na deptaku lub udać się na plażę jednym z wygodnych zejść.

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!