Teatr Kameralny to najnowszy nabytek na teatralnej mapie Szczecina. Znajduje się pod prawno-merytoryczną opieką Szczecińskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W 2014 roku został otwarty w nowej siedzibie. Właśnie na miejsce warto zwrócić tu uwagę, teatr mieści się w specjalnie do tego przystosowanej, zabytkowej Bramie Portowej. To jedna z dwóch bram będących pozostałością murów miejskich.

Sam teatr jest niewielki, mieści około osiemdziesiąt osób. Widzowie mają dzięki temu bezpośredni kontakt z aktorami. Zapewnia mu to wyjątkową atmosferę i specyficzny klimat.

Dyrektorem artystycznym, a jednocześnie także aktorem i reżyserem, jest Michał Janicki. To postać znana ze względu na karierę w Teatrze Polskim.

Aktualny repertuar teatru jest dostępny  na stronie internetowej. Bilety na spektakle można kupić w kasie teatru lub przez Internet. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!