Inne

  • Położenie:

    W listopadzie 2014 rozpoczęła działalność całkowicie nowa przestrzeń wystawiennicza Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie: Galeria R+.
    Znajdującą się we wspaniale zaadoptowanym przyziemiu Pałacu pod Globusem od początku stała się atrakcyjnym punktem na kulturalnej mapie Szczecina. Kuratorką Galerii R+ jest dotychczasowa kuratorka Galerii Rektorskiej, dr hab. Małgorzata Kopczyńska, wykładowczyni Wydziału Sztuk Wizualnych.

Galerię R+ tworzą dwa nowoczesne wnętrza galeryjne, wyposażone w specjalistyczne, mobilne oświetlenie, dostosowane do pokazów multimedialnych oraz do prezentacji obiektów przestrzennych. Wystawy, które są planowane w Galerii R+, bardzo często łączą się z otwartymi wykładami oraz warsztatami prowadzonymi przez zaproszonych twórców.

Program Galerii zakłada współpracę zarówno z wykładowcami Akademii Sztuki jak i ze studentami. Nie bez powodu wystawą inicjującą działalność Galerii był przegląd najlepszych dyplomów oraz prac studenckich Kierunku Grafika Wydziału Sztuk Wizualnych, pt.: GRAFO_TEKA. Pokaz niekonwencjonalny, łączący w jednej przestrzeni grafikę projektową z grafiką artystyczną.

Z kolei goście zapraszani do współpracy z Galerią to przede wszystkim doświadczeni twórcy i pedagodzy ze znaczących ośrodków akademickich w kraju. Jednym z pierwszych znanych artystów goszczących w Galerii R + był wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - prof. Maciej Kurak, laureat Paszportu Polityki.

Priorytetem kuratorki Małgorzaty Kopczyńskiej jest umożliwienie studentom bezpośredniego udziału w tworzeniu wystaw, także w ich aranżacji oraz zachęcenie do czynnego uczestnictwa w projektach wykładowców zapraszanych do współpracy z Galerią.

Zapraszamy na profil Galerii R+ na portalu Facebook

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!