Inne

  • Położenie:

    Jezioro położone jest w odległości około 240 m na południe od wsi Szczuczarz. Dojazd jest możliwy do wschodniego brzegu akwenu drogą lokalną z miejscowości Szczuczarz, odchodzącą od drogi krajowej nr 22 oraz do przeciwległego brzegu drogą szutrową do miejscowości Pestkownica, biegnącą na południe od drogi krajowej nr 22.

Jezioro nazywane jest również: Błękitne, Aksamit, Sumite, Aksamitne, Ochniowe. Jego powierzchnia wynosi 38,43 ha, długość 1223 m, maksymalna szerokość 458 m, zaś maksymalna głębokość 3,5 m. Wody przybrzeżne zarośnięte są trzciną i sitowiem a miejscami również turzycami. Brzegi jeziora są urozmaicone, częściowo łagodne przechodzące w łąki i grunty rolne, częściowo natomiast w strome skarpy.  W wodach jeziora żyją takie gatunki ryb jak: lin, płoć, leszcz, karaś, karp, węgorz, sandacz, okoń i szczupak, jest więc to akwen lubiany przez wędkarzy.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!