• Adres: Niemierze

Błotnica ma długość 26,7 km. Płynie głównie przez tereny pól uprawnych i łąk. Nurt ma miejscami spokojny, a niekiedy wartki. Wynika to z nierównomiernego spadku doliny rzecznej. Błotnica zasilana jest wodami strug i kanałów melioracyjnych. W sumie zbiera wody z obszaru 120 km2. Koryto rzeczne we wsi Błotnica ma 4 m szerokości. Na wysokości Głowaczewa, gdzie uchodzi kanał z Dębosznicy, koryto ma już ponad 10 m szerokości.

Wody rzeki są czyste i przejrzyste, dzięki czemu są też zasobne w ryby. Bytują tu kiełby, płocie, karasie, karpie, liny, okonie, szczupaki, czy węgorze. Poza tym Błotnica zarybiana jest pstrągiem potokowym. Poprzez Jezioro Resko Przymorskie wpływu tu również troć wędrowna. Jest to więc ciekawe miejsce dla wędkarzy, którzy znajdą tu wiele miejsc do łowienia. Niektóre odcinki rzeki mogą być również dostępne dla kajakarzy, szczególnie skanalizowany odcinek ujściowy.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!