• Adres: Świniec

Świniec jest niedużą rzeką w dorzeczu Zalewu Kamieńskiego o długości 39,2 km. Ma trzy lewobrzeżne dopływy: Stuchowska Struga, Wołcza i Niemica. W dolnym biegu ma charakter uregulowanego kanału o szerokości 6-8 m. Stanowi granicę między śródlądowymi wodami powierzchniowymi a morskimi wodami wewnętrznymi. Tworzy ją linia prostopadła do osi koryta rzeki od strony Zatoki Karpinka, biegnąca wzdłuż krawędzi mostu drogowego na drodze łączącej miejscowości Kamień Pomorski i Dziwnów.

Świniec jest rzeką odpowiednią do spływów kajakowych, szczególnie od ujścia Stuchowskiej Strugi do Zalewu Kamieńskiego. Szlak jest łatwy, gdyż koryto jest tu uregulowane. Poza tym ciek ten słynie z dostatku płoci i okoni oraz wielu innych gatunków ryb, między innymi leszczy, sandaczy, wzdręg i linów. Najbardziej cenione łowiska są w pobliżu ujścia do Zalewu Kamieńskiego, gdzie płocie i leszcze wpływają na tarło. Są tam dogodne warunki dla amatorów ryb - łatwy dojazd, wygodny brzeg, głębokość wody. To sprawia, że często są tam organizowane zawody wędkarskie.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!