• Adres: 72-600 Świnoujście

Inne

  • Położenie:

    Promenada znajduje się w północnej części Świnoujścia. Rozciąga się wzdłuż ulicy Żeromskiego od ulicy Bolesława Prusa do ulicy Powstańców Śląskich.

Promenada jest przedwojennym bulwarem, który rozdzielał plażę od dzielnicy uzdrowiskowej. Obecnie znajduje się już nieco w głębi lądu. Promenada obecnie łączy popołudniowy kawiarniany gwar z życiem nocnym. Wzdłuż promenady swoje miejsce znalazły liczne restauracje, ogródki piwne, lodziarnie, cukiernie oraz oceanarium. W sezonie letnim w muszli koncertowej odbywa się wiele imprez. Dodatkowego uroku dodają zadbane zabytkowe secesyjne budynki. W niektórych z nich znajdują się klimatyczne puby. Wzdłuż promenady znajdują się też ławki oraz ścieżka rowerowa. Z promenady można w kilku miejscach zejść bezpośrednio na plażę. Na całej długości promenady udostępniony został nieodpłatny Internet WI-FI.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!