• Adres: 72-022 Nowe Warpno

W pobliżu plaży położonej nad Jeziorem Nowowarpieńskim znajduje się promenada oraz wieża widokowa. Do wypoczynku zachęca piaszczysty brzeg akwenu oraz pomost z ławeczkami. Miejsce jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Plaża w Nowym Warpnie stała się w ostatnim czasie miejscem, do którego przyjeżdżają mieszkańcy z całego powiatu polickiego i nie tylko. Goszczą tutaj zarówno szczecinianie, jak i turyści z Niemiec. Choć położona w odległym zakątku, to stała się ona wraz z całą miejscowością nowym punktem na mapie turystycznej powiatu. Jeszcze do niedawna zaniedbana, dziś tętni życiem. Dzięki rewitalizacji Starówki, budowie promenady wraz z wieżą widokową, także i plaża zyskała nowe oblicze. Uporządkowany teren kąpieliska zachęca do przyjazdu i spędzania tutaj czasu wolnego. Woda przy brzegu jest bardzo ciepła i w miarę czysta. Wstęp na plażę jest nieodpłatny. Piaszczysta plaża strzeżona jest przez ratowników a obszar, po którym można pływać wyznaczony jest przez bojki. Przy plaży znajduje się pomost z ławeczkami a obok zjazd dla osób poruszających się na wózkach. Plażowicze mogą relaksować się na piasku, bądź na pomoście. W pobliżu mieści się także odpłatna toaleta. Tuż przy plaży biegnie promenada okalająca półwysep a w części północnej znajduje się wieża widokowa. To właśnie w okolicach plaży skupia się życie turystyczne Nowego Warpna. W pobliżu bowiem znajduje się także zabytkowa zabudowa miejscowości z Rynkiem i Ratuszem oraz inne ciekawe obiekty, w tym Aleja Żeglarzy nad brzegiem Zatoki Nowowarpieńskiej, na północy cyplu. 

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!