Obecny kościół w Postominie został zbudowany pod koniec XIX w. (1882 r.). W tym miejscu istniała wcześniej drewniana świątynia, która została zniszczona w wyniku pożaru. Kościół zbudowano w stylu neobarokowym, nie ma wyodrębnionego prezbiterium. Na nawie kościoła nadbudowano wieżę. Dach jest dwuspadowy. Ze starego wyposażenia w kościele pozostał barokowy ołtarz, ambona, chrzcielnica, grupa przedstawiająca Marię, Jana i Chrystusa na Krzyżu oraz późnogotycki kielich. Szczególną uwagę przyciąga ambona z początków XVII w. Na ambonę można było się dostać od zakrystii, po wejściu na wydzieloną niszę z prawej strony kościoła. Obecnie nie jest ona wykorzystywana. W kościele po I wojnie światowej zamontowano dzwony. Do 1945 r. był kościołem ewangelickim, a po II wojnie światowej kościół zaczął służyć katolikom.
Na jego terenie znajduje się pomnik poświęcony żołnierzom poległym podczas I wojny światowej. Wyryta na nim płaskorzeźba przedstawia żołnierza kroczącego boso. Na szczycie pomnika współcześnie ustawiono figurę Matki Bożej.
Kościół w Postominie to kościół parafialny pw. św. Floriana. Parafię w Postominie utworzono w 1973 r. W jej obrębie znajdują się filialne kościoły w Marszewie i Pieńkowie. Parafia należy do dekanatu w Ustce.