W centralnej części wsi, kościół z przełomu XV i XVI w. Po wojnie nieużytkowany uległ dewastacji. Odbudowany w 1969 r., poświęcony 5 I 1969 r. Należy do Parafii pw. Świętej Trójcy w Chwarstnicy.
Przy kościele odnajdziemy dawny, ewangelicki cmentarz, który został założony w XVI wieku. Wśród zachowany historycznych elementów odnajdziemy zabytkowy, zbudowany przed XVII wiekiem mur ogrodzeniowy o długości 190 metrów z bramą z tego samego okresu. Na terenie cmentarza zachowały się dwie mogiły i trzy nagrobki z pierwszej połowy XX wieku, dwa najstarsza pomniki pochodzą z 1902 roku. Inskrypcje na płytach są czytelne – pierwsza została postawiona na grobie Alberta Wilhelma Fischa, druga Otto Wilhelma Heinrte'a. Trzeci nagrobek należy do Polaka – na cmentarzu został pochowany podoficer 57 p.p. Antoni Janiszewski. Nekropolia zajmuje powierzchnię 0,38 ha, obecnie jest nieczynna. Została wpisana na wojewódzką listę zabytków w czerwcu 2006 roku.
Na terenie nekropolii zachowało się osiem drzew z dawnego starodrzewia. Odnajdziemy dwie lipy ze średnicą pnia ok. 60 cm i sześć jesionów ze średnicą pnia ok. 50 cm.