Kościół pochodzi z XV w., został zbudowany w stylu gotyckim, z cegły. Posiada trójbocznie zamknięte prezbiterium i wąską wieżę ustawioną od strony zachodniej. Wieża przyozdobiona jest wysokimi blendami. W XIX w. świątynię przebudowano m.in. powiększono okna.
We wnętrzu kościoła można zobaczyć dawne barokowe wyposażenie z XVII w., tj. ołtarz, ambonę oraz rzeźbę „Chrystus Ukrzyżowany”. Zachowała się również granitowa kropielnica z XV w. Ołtarz główny jest drewniany, wielokondygnacyjny, polichromowany, z licznymi złoceniami, bogatą ornamentyką roślinną, płaskorzeźbami, rzeźbami. W predelli umieszczono obraz „Ostatnia Wieczerza”, w centralnej części ołtarza znajduje się przedstawienie Jezusa na krzyżu z Matką Bożą i św. Janem, w bocznej części zamieszczono natomiast płaskorzeźby św. Piotra i św. Pawła. W drugiej kondygnacji można podziwiać płaskorzeźbę z przedstawieniem "Zmartwychwstania Pana Jezusa", a w kolejnej "Wniebowstąpienie". Całość wieńczy niewielka płaskorzeźba obrazująca Trójcę Świętą. Będąc w świątyni należy również zwrócić uwagę na emporę organową, wspartą na czterech filarach, ławki z drzwiczkami umożliwiającymi wejście do nich, ciekawe zdobienia sufitu motywami roślinnymi.
Przed kościołem ustawiono tablicę informująca o miejscowości i historii kościoła. Świątynia znajduje się na „Średniowiecznym szlaku cystersów w gminie Darłowo”. Jest to kościół parafialny, należący do dekanatu w Darłowie.