• Adres: 78-600 Dobino

Inne

  • Położenie:

    Kapliczka znajduje się u podnóża wzniesienia na którym wzniesiony jest kościół, przy drodze przejazdowej z Wałcza do Skrzatusza (z drogi krajowej A 10 na trasie Wałcz - Piła zjazd w kierunku Skrzatusza)

Kapliczka murowana czerwonej cegły jako jednokondygnacyjna na niewysokim cokole, również ceglanym. W każdej z czterech ścian wydłużona, półkoliście u góry zamknięta nisza. W ścianie zwróconej w kierunku drogi przejazdowej z Wałcza w górnej części niszy umieszczony jest krzyż z Panem Jezusem Ukrzyżowanym, wypełniający jedną trzecią jej część. W środkowej części niszy, oddzielonej od dolnej części kamiennym parapetem znajduje się  figurka Matki Boskiej z różańcem w stylu ludowym. Figurka systematycznie ozdabiana jest kwiatami. Kwiaty zdobią również dolną część niszy. Nisze w pozostałych ścianach są puste, otynkowane na biało. Przykryta daszkiem namiotowym zwieńczonym kulą z krzyżem. Kapliczka przykryta jest czterospadzistym daszkiem namiotowym, zwieńczonym metalową kulą z wznoszącym się nad nią równoramiennym, metalowym krzyżem. Daszek od korpusu kapliczki oddzielony jest profilowanym gzymsem podokapowym. Kapliczka została wzniesiona przed wojną, po wojnie kilkakrotnie odnawiana.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!