• Adres: Źródlana, 72-022 Nowe Warpno

Inne

  • Położenie:

    Pomnik Rybaka w Nowym Warpnie zlokalizowany jest na końcu pirsu nad Zatoką Nowowarpieńską,w centrum miasta, ok. 43 km na pn.-zach. od centrum Szczecina. Do pomnika wiedzie Aleja Żeglarzy. Tuż obok przebiega droga wojewódzka nr 114. Przez miasto i okolice przebiegają: czerwony rowerowy „Szlak Puszcza Wkrzańska”, a także zielony Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego R-66. Połączenie Nowego Warpna z Policami zapewnia prywatny przewoźnik Ever-Trans. 

Pomnik Rybaka symbolizuje wielowiekową łączność Nowego Warpna z rybołówstwem, znajduje się na pirsie, do którego wiedzie Aleja Żeglarzy. Monument przedstawia siedzącego na beczce rybaka, ubranego w sztormiak i wodochronny kapelusz. W lewej ręce postać trzyma rybę. Po tej samej stronie leży skrzynia ze złowionymi okazami, a po prawej - druga beczka. Autorem pomnika jest szczeciński rzeźbiarz Bohdan Ronin-Walknowski. Odsłonięcie Pomnika Rybaka miało miejsce w roku 2012.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!