Żelichów jest dużą wsią o układzie owalnicowym. W centralnej części miejscowości odnajdziemy kościół pochodzący z II poł. XIII w., z kostki granitowej, salowy, na planie prostokąta, z wieżą od zachodu o szerokości nawy. W szczycie wschodnim ostrołukowe blendy, poniżej w ścianie szczytowej ślady trzech ostrołukowych okien. W XVII w. poszerzono otwory okienne, a w XIX wykonano nową konstrukcję dachu, którą połączono z drewnianą wieżą. We wschodnim skrzydle znajduje się ośmioramienny krzyż Joannitów. We wnętrzu strop nad nawą drewniany odeskowany, dwa dzwony z XX w. Kościół jest obiektem zabytkowym.
Na terenie kościoła zlokalizowany jest dawny ewangelicki cmentarz. Nekropolia została założona w połowie XIV wieku na powierzchni 0,31 ha. Na cmentarzu nie zachowały się historyczne nagrobki, ale pozostał mur ogrodzeniowy o długości 210 metrów i jedna zabytkowa brama. Na terenie nekropolii odnajdziemy także jedną mogiłę pochodzącą z pierwszej połowy XX wieku.
Na cmentarzu jest także kilka drzew nasadzonych wzdłuż ogrodzenia – jesionów i akacji. Cmentarz został wpisany na wojewódzką listę zabytków w lipcu 2014 roku.