W centralnej części Czarnówka odnajdziemy wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku kościół z ciosów granitowych. Świątynia została odbudowana po zniszczeniach w XVII wieku i przebudowana ponownie w XIX wieku. Kościół został poświęcony 25 III 1946 r. Należy do Parafii pw. św. Judy Tadeusza w Lubiczu.
Na terenie przy kościele odnajdziemy cmentarz założony w XVI wieku. Ewangelicka nekropolia zajmuje powierzchnię 0,12 ha. Na cmentarzu nie zachowały się zabytkowe nagrobki, nieczytelny jest także układ kwater, poza jednym miejscem, w którym zachowały się fundamenty muru ogrodzenia jednej z kwater rodzinnych. Zachował się także mu ogrodzeniowy o długości 120 metrów, który został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku oraz jedna brama pochodząca z tego samego okresu. Cmentarz przykościelny w Czarnówku został wpisany na wojewódzką listę zabytków w listopadzie 1993 roku.
Ze starodrzewia odnajdziemy pięć lip o średnicy pnia ok. 60 cm, kasztanowiec o takiej samej średnicy pnia, cztery jesiony i jedna akację.