Jednym z najstarszych zabytków wsi Kozielice jest kościół, obecnie pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Kościół został zbudowany w stylu późnego gotyku na planie prostokąta i pochodzi z przełomu XV i XVI wieku. Jest to budowla kamienno-ceglana, której ściany wzmocnione są skarpami. Zasadniczą część budowli datuje się na późne średniowiecze (ok. 1500 r.). W XVII wieku została dobudowana wieża. Wieża jest w dolnej części murowana, a na górze drewniana, zwieńczona jest ośmioboczną latarenką z barokowym hełmem i chorągiewką. Istotna zmiana nastąpiła w XIX wieku, kiedy kościół został przebudowany. W wyniku przebudowy dokonano zmiany wielu elementów architektury i wystroju świątyni, przez co straciła ona dotychczasowy układ i wystrój. W okresie przebudowy wybudowano absydę, która zakryła elementy średniowieczne. Część średniowiecznych detali architektonicznych została ponadto otynkowana.
Obchodząc kościół od strony zachodniej widzimy wieżę kościoła z ryglówki z barokowym hełmem na czubku. Natomiast od wschodniej strony możemy zobaczyć 10 blend, czyli płytkich wnęk w ścianie, zwieńczonych półostrymi i pełnymi łukami. W blendach możemy dostrzec dekoracyjne wzory architektoniczne zwane maswerkami, charakterystyczne dla sztuki gotyku.
Wnętrze kościoła ma wystrój późnogotycki. Warto zwrócić uwagę na chór muzyczny, prospekt organowy firmy Gruneberg z 1889 roku i ławki. Ciekawym elementem wyposażenia kościoła był kielich mszalny ze srebra, mający na uchwycie główki aniołów. Dar ten ofiarowany kościołowi przez Jadwigę von Burgstorf, niestety nie dotrwał do czasów współczesnych. Do początku lat 90-tych wnętrze świątyni zdobił barokowy ołtarz i ambona oraz malowidła ścienne - Pięciu Braci Polskich oraz Świętych Polskich, jednak elementy te również nie dotrwały do naszych czasów.
Kościół w Kozielicach został poświęcony 21 sierpnia 1945 roku przez ks. Józefa Króla z Towarzystwa Chrystusowego i wchodził w skład parafii Tetyń. W 1974 roku parafia w Kozielicach pw. Św. Stanisława BM została wyodrębniona z parafii Tetyń.
Data powstania parafii: 1974 r.