Kościół we Wrześnicy zbudowano w miejscu dawnego kościoła w II poł. XIX w. Z poprzedniej świątyni pozostało jedynie kilka przedmiotów liturgicznych, m.in. mosiężne świeczniki ołtarzowe i drewniane figury świętych. Kościół wzniesiono w stylu neogotyckim. Jest murowany z cegły, osadzony na kamiennych fundamentach. Posiada jedną nawę, wyodrębnione prezbiterium. Trzykondygnacyjna wieża kościelna z sześcioboczną ażurową latarnią usytuowana jest od strony zachodniej. W nawie widoczne są więzary więźby dachowej. Nad wejściem znajduje się empora organowa. Wysoko osadzone otwory okienne wypełnione są współczesnymi witrażami.
Kościół był wyposażony w piec na drewno. Piec znajdował się w piwnicy pod dzisiejszą zakrystią. W kościele z boku ścian i pośrodku nawy widoczne są otwory wentylacyjne, którymi nawiewane było ciepłe powietrze do jego wnętrza. Tego typu ogrzewanie stosowano również po 1945 r. Obecnie piec nie jest wykorzystywany, a o dawnym sposobie ogrzewania kościoła świadczy niewielki komin usytuowany na jego dachu. Wnętrze kościoła jest odnowione. Jego teren otacza kamienny murek.
Dawniej przy kościele istniał cmentarz. Obecnie znajduje się tu jeden grób, pochodzący z 1945 r. Mieszkańcy mówią, że pochowany tu mężczyzna został zamordowany przez radzieckiego żołnierza, kiedy przyjechał do wsi, aby odwiedzić rodzinę. Młody, 33-letni mężczyzna był bardzo ładnie ubrany i podobno zginął w wyniku sporu o oficerki. O grób dba rodzina zmarłego. Kościół we Wrześnicy to kościół filialny pw. Matki Boskiej Pocieszenia parafii w Warszkowie, należącej do dekanatu w Sławnie.