Wystawa Astronomiczna Eureka udostępnia planetarium stanowiące rodzaj multimedialnego sferycznego kina. Seans składa się z dwóch części. Pierwsza związana jest z edukacją w zakresie wiedzy astronomicznej: na kopule wyświetlane są sferyczne układy współrzędnych, gwiazdozbiory, planety, galaktyki i inne obiekty astronomiczne, a pokaz komentowany jest przez osobę prowadzącą. Drugi typ seansów to pokazy filmów popularno-naukowych na kopule. Oprócz planetarium, na wystawie można również podziwiać dynamiczne obrazy powierzchni Słońca z teleskopu Europejskiej Agencji Kosmicznej (SOHO).  Na wystawie znajduje się również duży obracający się globus o średnicy 248 cm z idealnie przedstawionymi oceanami i kontynentami.

Planowany czas zwiedzania wystawy łącznie z seansem planetaryjnym – do 90 min. Seanse można przeprowadzić (w ramach godzin otwarcia Muzeum) gdy grupa chętnych przekracza 10 osób. Maksymalna liczba osób przebywających jednocześnie na wystawie – 33 osoby.

Seanse w planetarium dla grup zorganizowanych mogą odbywać się od wtorku do niedzieli – obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i ustalenie dostępnego terminu. Zwiedzanie indywidualne (mniej niż 10 osób) jest możliwe wyłącznie po dołączeniu do grupy zorganizowanej.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!