Świątynia w Krępsku zbudowana została w 1932 r. z cegły klinkierowej. Prezbiterium powstało na rzucie kwadratu. Od strony północno-zachodniej stoi wieża, nakryta czterobocznym hełmem. Na przykościelnym terenie, od strony północnej, znajduje się kapliczka Matki Boskiej Niepokalanej oraz misyjny krzyż.

Wnętrze kościoła przykrywa odeskowany strop. W prezbiterium, na ścianie wschodniej, w centralnym miejscu znajduje się duży krzyż z figurą Chrystusa, flankowany z lewej strony obrazem patronki kościoła Matki Boskiej Królowej Polski (poświęconym przez Jana Pawła II podczas wizyty w Szczecinie na Jasnych Błoniach). Z obu stron obrazu patronki znajdują się oszklone szafeczki z darami wotywnymi. Obok krzyża umieszczone zostało tabernakulum. Do kościelnego wyposażenia należą chrzcielnice: jedna kamienna, ozdobiona chrystogramem, a druga drewniana, z rzeźbioną pokrywą, na której ukazano scenę Chrztu w Jordanie. W zachodniej części kościoła znajduje się empora chórowa, która zachowała się jeszcze z czasów budowy świątyni. Pod emporą znajduje się zabytkowy, ponad stuletni piec, drewniany konfesjonał oraz misternie wyrzeźbiony krucyfiks.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!