• Adres: Tartaczna, 78-550 Czaplinek

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Plaża wraz z miejscem wykorzystywanym do kąpieli zlokalizowana jest w południowej części Czaplinka nad jeziorem Czaplino. Do plaży wiedzie ul. Tartaczna, która jest boczną ulicą odchodzącą od ul. Wałeckiej, stanowiącej w tym miejscu część drogi wojewódzkiej nr 163, wiodącej do Wałcza. Do plaży można też dotrzeć ul. Żuławską biegnącą wzdłuż jeziora Czaplino.

Plaża nad jeziorem Czaplino w Czaplinku to obiekt mniejszy i mniej popularny od kąpieliska nad jeziorem Drawsko, ale za to bardziej atrakcyjny dla osób ceniących sobie spokój i ciszę. Plaża wraz z przygotowanym miejscem do kąpieli znajduje się na niewielkim półwyspie przy południowym krańcu jeziora. Plaża jest przeważnie trawiasta, tylko przy samej wodzie znajdziemy więcej piasku. Teren jest nieogrodzony, otwarty dla każdego, a na jego obrzeżach rosną drzewa dające kojący cień w upalne, letnie dni. W obrębie plaży znajduje się nieduży pomost pływający i boisko do plażowej piłki siatkowej, z którego bardzo chętnie korzystają wypoczywający na plaży miłośnicy aktywnego wypoczynku. W sezonie wakacyjnym, codziennie w godzinach 10:00-18:00 nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy WOPR. Tuż przy plaży znajduje się kawiarnia "Cafe Czaplino". Praktycznie do samej plaży można dojechać samochodem.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!