Inne

  • Położenie:

    Przystań żeglarska na zabudowanym terenie Centralnego Ośrodka Żeglarskiego im. A. Benesza w Trzebieży zlokalizowana jest na zachodnim brzegu Zalewu Szczecińskiego, przy ul. Rybackiej 26. Część jednostek pływających może także cumować przy nabrzeżu zlokalizowanym przy Kapitanacie Portu, od strony ul. Portowej 23. Aby dotrzeć do COŻ ze Szczecina należy jechać drogą wojewódzką nr 115, a następnie na wysokości Tanowa, kierować się drogą wojewódzką nr 114 wiodącą do Nowego Warpna przez Trzebież. W Trzebieży za przejazdem kolejowym kontynuować prosto aż do skrzyżowania ulic Kościuszki, WOP, Portowej i Rybackiej, na którym należy wjechać w tę ostatnią, minąć kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i jechać  aż do momentu, w którym ujrzymy bramę Ośrodka Żeglarskiego. Inną drogą prowadzącą ze Szczecina jest trasa przez Przęsocin, która łączy się na Starym Rynku w Policach z drogą wojewódzką nr 114 prowadzącą do Trzebieży. Aby dojechać do przystani od strony Kapitanatu Portu, należy na wcześniej wspomnianym skrzyżowaniu skręcić w ulicę Portową i kontynuować aż do bramy wjazdowej i budynku Kapitanatu

Przystań znajduje się przy Centralnym Ośrodku Żeglarskim. Może pomieścić do 120 jednostek. Udostępnia przyłącza wodne oraz energetyczne. Żeglarze i turyści mogą również skorzystać z usług hostelu.

Przystań żeglarska w Trzebieży podzielona jest na dwie części. Jachty mogą cumować przy nabrzeżach w części północnej przyległej do Centralnego Ośrodka Żeglarstwa, a także południowej, która mimo swojego handlowo -tranzytowego charakteru przyjmuje oprócz statków pasażerskich także sportowe jednostki pływające, lecz w liczbie mniejszej niż w części północnej. W basenach jachtowych  na terenie COŻ może przebywać jednocześnie 120 jednostek. Przystań o betonowych nabrzeżach wyposażona jest w dostęp do energii elektrycznej i wody bieżącej. W obiekcie usytuowanym na terenie COŻ, jak i od strony portu tranzytowego znajdują się prysznice i toalety. Dodatkowo przy COŻ zlokalizowane są warsztaty remontowe. W budynku głównym skorzystać można z bezpłatnego Internetu. Przy nabrzeżu tranzytowym łączącym część południową z północą  zlokalizowana jest kontenerowa stacja benzynowa przystosowana do obsługi jednostek pływających.

Audio

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!