• Adres: ul. WOP, 72-020 Trzebież

Inne

  • Położenie:

    Kierując się w stronę Nowego Warpna drogą wojewódzką nr 114, na wylotówce z Trzebieży, przy osiedlu zwanym potocznie Smerfowo tuż na skraju lasu stoi przydrożna kapliczka Królowej Puszczy Wkrzańskiej. Po jej prawej stronie ustawiono drewnianą tablicę z napisem Królowa Puszczy Wkrzańskiej ze znakiem korony i emblematem identyfikującym Polskie Lasy Państwowe. Przed kapliczką umieszczono ławeczki dla wiernych, którzy przychodzą się pomodlić, czy przysiąść na chwilę i odpocząć.

Kapliczka Królowej Puszczy Wkrzańskiej jest miejscem kultu, w którym gromadzą się wierni w celu modlitwy indywidualnej, czy wspólnotowej. Tradycją w parafii są spotkania mieszkańców podczas nabożeństw ku czci Matki Boskiej w majowe wieczory. Figurka umieszczona jest na wysokim pniu drzewa, w drewnianym zabudowaniu ze szklanym frontem. Otoczona jest niewysokim drewnianym płotkiem. Zlokalizowana na skraju Puszczy Wkrzańskiej w otoczeniu wysokich drzew stanowi niecodzienny widok. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!