• Adres: Księżnej Elżbiety 1, 78-400 Szczecinek

Inne

  • Położenie:

    Pomnik znajduje się przy ulicy Księżnej Elżbiety 1 w Szczecinku. Do ulicy najłatwiej dojechać podążając ulicą Ordona. Wzdłuż ulicy Ordona znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe.

Pomnik jednego z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych dyrektorów Gimnazjum Księżnej Jadwigi. Kaulfuss był jednym z najznamienitszych obywateli miasta Szczecinek. Dzięki niemu gimnazjum szczecineckie z podupadającego, zagrożonego likwidacją, stało się (w latach 1824-1832) znane z wysokiego poziomu nauczania na całym dzisiejszym Pomorzu Zachodnim. Przedwcześnie zmarłemu dyrektorowi, uczniowie wznieśli pomnik z napisem: „Tu spoczywa w Bogu Jan Samuel Kaulfuss – jego dobre czyny przeszły na innych”. 

Umiejscowiony przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku, w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego parku miejskiego, jest jedną z atrakcji dla spacerowiczów i rowerzystów. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!