Inne

  • Położenie:

    Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie mieści się w centrum miasta, obok Parku Książąt Pomorskich. Aby dotrzeć do obiektu, należy przy ratuszu skręcić w kierunku wschodnim w ul. Asnyka, minąć skrzyżowanie z ul. Mickiewicza, za łukiem ulicy po prawej stronie stoi budynek teatru. Obok znajduje się parking na ok. 10 pojazdów osobowych.

Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie ma swoją siedzibę w bardzo nietypowym budynku. Jest nim bowiem XV-wieczny, zabytkowy Domek Kata. Odrestaurowany po II wojnie światowej dom posiada piękną elewację frontową z gotyckimi, ostrołukowymi zdobieniami. Miejscy kaci faktycznie mieli tu swoją siedzibę, a ostatni z nich mieszkał tu z rodziną aż do lat 30. XX w.

Teatr Propozycji Dialog powstał w 1959 r. Jest to amatorski teatr rapsodyczny, teatr poezji.

Ze względu na prezentowany repertuar w teatrze wyróżnia się scenę teatru, scenę poezji oraz scenę muzyczną. Oprócz wystawianych przedstawień teatralnych, odbywają się tu spotkania miłośników poezji w ramach wieczorów poezji, spotkania autorskie z wybitnymi i cenionymi postaciami kultury. Ponadto w ramach Klubu Muzycznego odbywają się koncerty muzyczne m.in. jazzowe. Teatr jest także organizatorem, wspólnie z innymi instytucjami kulturalnymi, Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu-Debiuty, na których odbywa się od 2014 r. (w październiku) turniej debiutanckich monodramów.

W 1995 r. w teatrze Dialog zapoczątkował swoją działalność Teatr przy Stoliku, utrzymany w konwencji teatru czytanego.

Na większość spektakli wstęp jest wolny za okazaniem Karty Widza, która jest dostępna w biurze teatru.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!