Inne

 • Położenie:

  Dziwnów, ul. S. Żeromskiego 30, Tel. +48 91 327 5163
  – Współrzędne: 54°01’14’’N, 14°44’30’’E
  – Głębokość toru: 3,5m
  – Głębokość portu: 3,5m
  – Manewrowanie: silnik
  – Zimowanie łodzi: ląd
  – Dostępne: WC, pralnia, prąd, parking, prysznic, Internet, woda pitna.
  – W promieniu 1 kilometra: paliwo, sklep, lekarz, bankomat, gaz, bar, apteka

Główny port jachtowy został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie portu rybackiego, a jego konstrukcję oparto na bardzo ciekawych założeniach architektonicznych. Prace budowlane zakończono w październiku 2013 roku, a finalne oddanie do użytku miało miejsce w listopadzie tego samego roku. Nowo wybudowana Marina już od pierwszego dnia zaczęła budzić bardzo duże zainteresowanie, które wynikało nie tylko z samego kształtu portu, ale też jego położenia na bardzo ważnym szlaku wodnym. Wejście do portu usytuowane jest od strony cieśniny Dziwna, ale jeszcze przed mostem zwodzonym, co ułatwia swobodną komunikację z akwenem morskim.
Akwatorium mariny jest cofnięte w głąb lądu, przez co nie ma bezpośredniego oddziaływania wód i prądów rzecznych. Marina jest wyposażona w postumenty do poboru prądu i wody. Budynek portowy, spełniający jednocześnie rolę Zarządu Portu razem z bosmanatem, jest wyposażony w pełny węzeł sanitarny (toalety, prysznice), do tego salę konferencyjno-klubową i kawiarnię. Docelowo marina może pomieścić około 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. Teren mariny jest monitorowany, a całość obszaru uzupełniają parkingi wewnątrz i na zewnątrz portu oraz bezpośrednio przylegający, nowo oddany park z bardzo ciekawymi szlakami spacerowymi.

 

Powiązane trasy

Ikona

Velo Baltica

235 km
Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!