• Adres: Szczecińska 14, 78-400 Szczecinek

Inne

  • Położenie:

    Wieża znajduje się w pobliżu ulicy Szczecińskiej w Szczecinku, żeby do niej dotrzeć należy skręcić w drogę ułożoną z płyt betonowych prowadzącą przez ogródki działkowe. Jadąc od Szczecina zjazd będzie znajdował się po lewej stronie. Najłatwiej jednak dostać się do niej szlakiem rowerowym wokół jeziora Trzesiecko.
     

Wieża wybudowana na cześć kanclerza Niemiec Otta von Bismarcka w latach 1910 – 1911 na miejscu średniowiecznego grodziska. Po latach przemianowano ją na Wieżę Przemysława. Obecnie Wieża funkcjonuje jako ogólnodostępna wieża widokowa. Na jej szczycie znajduje się taras, z którego rozciąga się piękny widok na jezioro Trzesiecko oraz fragment panoramy miasta, co powoduje, że jest jedną z ciekawszych atrakcji Szczecinka. Pod wieżą znajduje się pomost z przystankiem tramwaju wodnego, siłownia "pod chmurką" oraz wyznaczone miejsce na ognisko.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!