• Adres: Niepodległości 13, 78-449 Borne Sulinowo
  • Strona: blog.wiara.pl/Borne
  • Telefon: 94 373 31 10

Inne

  • Położenie:

    Kościół znajduje się w miejscowości Borne Sulinowo, oddalonej ok.22 km na południowy-zachód od Szczecinka i 22,5 km na wschód od Czaplinka. Mieści się we wschodniej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Juliusza Słowackiego i Alei Niepodległości. Obok kościoła mieści się bezpłatny parking. Naprzeciwko kościoła znajduje się Poczta Polska. Dojazd możliwy samochodem bądź autobusem linii PKS relacji Borne Sulinowo-Koszalin.

Parafia św. Alberta została utworzona w Bornym Sulinowie w roku 1993. Budynek wybudowany został w roku 1976 i do roku 1993 funkcjonował jako kino radzieckie. Do parafii należy również kaplica, w której znajduje się Tryptyk Matki Boskiej Jenieckiej z roku 1940, wykonany przez J. Zamojskiego. Autor do wykonania dzieła wykorzystał papier pakowy, deski z pryczy i blachy z puszek po konserwach. Teren kościoła otoczony jest murem kamiennym. Do kościoła przylega wieża kościelna, która została wyremontowana w 2009 r.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!