Inne

  • Położenie:

    Wieża położona jest w dzielnicy Świątki w Szczecinku. Dojechać do niej można skręcając w prawo w drogę szutrową przed Zespołem Szkół Specjalnych. Droga oznakowana jest jako kierunkowa na Mysią Wyspę. U podnóża wieży znajduje się parking, z którego po drewnianych schodach dochodzi się do samej wieży.

Wieża widokowa została zbudowana i służy przede wszystkim jako wieża obserwacyjna Nadleśnictwa Szczecinek. Wieża ma wysokość 45 m. Usytuowana jest na wzniesieniu, co dodatkowo zwiększa zasięg widoku. Na 45 m znajduje się kabina obserwacyjna dla dyżurnego. Dla zwiedzających natomiast dostępny jest specjalnie zabezpieczony taras widokowy znajdujący się na wysokości 42 m. Z wieży można zobaczyć część leśną terenów Szczecinka oraz zachodnią część panoramy tego miasta.

Punkt widokowy na Świątkach czynny jest od 1 do 31 maja oraz od 1 do 30 września w weekendy od godziny 9:00 do 17:00, natomiast w sezonie letnim codziennie od 9:00 do 21:00. Jest to wieża obserwacyjna Nadleśnictwa Szczecinka. 

Warto nadmienić, że wejście na nią jest bezpłatne.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!