• Adres: Spacerowa, 72-020 Trzebież

Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Wieża widokowa w Trzebieży usytuowana jest nad Zalewem Szczecińskim na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego przy ul. Spacerowej. W sąsiedztwie znajduje się wiele ciekawych atrakcji, tj. siłownia na świeżym powietrzu, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, plac zabaw, skate park, pole namiotowe oraz punkty gastronomiczne. W okolicy znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe. Kilkaset metrów od kompleksu znajduje się przystanek końcowy i początkowy zarazem dla autobusu Linii Samorządowej, a w sezonie letnim dodatkowo Linii Plażowej.

Wieża widokowa w Trzebieży stanowiąca element Kompleksu Rekreacyjno-Plażowego jest obiektem górującym nad tym terenem. Została ona wzniesiona przy okazji rozbudowy powstałego w 2006 roku kompleksu turystycznego i oddana do użytku na początku roku 2014. Ponad dziesięciometrowa biała wieża zbudowana została z drewna i zabezpieczona wokół grubą szklaną płytą. Z tego zadaszonego obiektu rozpościerają się wspaniałe widoki na Zalew Szczeciński i okolice trzebieskiego kompleksu. Jest to doskonały punkt obserwacyjny dla miłośników natury i wspaniała atrakcja dla wszystkich odwiedzających plażę w Trzebieży. 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!