Inne

  • Dla dzieci
  • Położenie:

    Bałtycki Park Dinozaurów zlokalizowany jest we Wrzosowie, w gminie Kamień Pomorski, pod numerem 2. Podróżując samochodem dojechać do parku można drogą wojewódzką nr 107. Odchodzi ona od drogi krajowej nr 3, wiedzie przez Kamień Pomorski do Dziwnówka, gdzie łączy się z drogą wojewódzką nr 102. Dojechać do parku można również drogą powiatową Pobierowo-Gostyń-Wrzosowo. Podróżując rowerem do parku można dojechać ścieżką rowerową, która łączy Wrzosowo z nadmorskimi miejscowościami.

Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie to miejsce, w którym można aktywnie spędzić czas. Główną atrakcją parku jest wycieczka szlakiem dinozaurów, która dostarcza wrażeń nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Wzdłuż trasy można podziwiać rekonstrukcje dinozaurów w ich naturalnej wielkości. W parku znajdują się też inne atrakcje, jak: park linowy, kolejka torowa, quady, dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, salon gier. Ciekawostkę stanowi plac zabaw z ukrytym szkieletem dinozaura. W parku znajduje się również Muzeum Minerałów z ciekawymi skamieniałościami. W obrębie Bałtyckiego Parku Dinozaurów od niedawna funkcjonuje też Park Safari Wrzosowo, na terenie którego zobaczyć można rzadkie gatunki zwierząt, jak: biały kangur Walabia Bennetta, strusie, owce kameruńskie, daniele.

W parku znajduje się: parking, restauracja, sklepik z pamiątkami, WC.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!