Galeria ma siedzibę w Miejskim Ośrodku Kultury. Prezentuje historię Polic oraz całego Pomorza. Organizowane są w niej także wydarzenia kulturalne i edukacyjne.

Galeria Historyczna Polic znajdująca się na piętrze w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury jest miejscem, w którym udostępnione są eksponaty związane z historią Polic, okolicznych miejscowości, a także historią Pomorza. Zgromadzone są tutaj różnego rodzaju pamiątki z Ziemi Polickiej ukazujące osadnictwo na tym terenie od najstarszych czasów. Oglądać można tutaj także makiety nieistniejących już dziś w Policach obiektów, starą dokumentację, przedmioty codziennego użytku należące do dawnych mieszkańców Polic i inne ciekawe eksponaty oraz  stare fotografie. Galeria prowadzi także działania edukacyjne, organizuje różnego rodzaju spotkania, podczas których popularyzowana jest historia regionu. Przyczynia się do rozwoju wiedzy i świadomości o „małej ojczyźnie” poprzez organizowanie wycieczek po mieście i regionie oraz publikacje pozycji książkowych dotyczących omawianego obszaru.

 

Audio

067-police-history-gallery.mp3
PL
067-historische-galerie-in-police.mp3

Inne

  • Położenie:

    Galeria Historyczna Polic mieści się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, zlokalizowanego naprzeciwko starej hali sportowej PSPS "Chemik" Police oraz stadionu piłkarskiego KP "Chemik" Police, w sąsiedztwie Komendy Powiatowej Policji, kilkaset metrów od Szpitala Klinicznego nr 1. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przystanek komunikacji miejskiej.

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!