Wioska Końca Świata to jedna z wiosek tematycznych utworzonych w ramach projektu, którego celem było ożywienie wsi oraz integracja lokalnej społeczności wokół danego tematu. W Iwięcinie motywem przewodnim stało się słynne malowidło na stropie tutejszego, średniowiecznego kościoła. Przedstawia ono „Sąd Ostateczny”. Wizja końca świata z iwięcińskiego kościoła należy do najciekawszych i najbardziej plastycznych przedstawień tego typu na całym Pomorzu. Zainspirowało to mieszkańców do różnorodnej działalności, której motywami przewodnimi stała się refleksja nad sprawami ostatecznymi.

Oferta wioski Końca Świata skierowana jest do indywidualnych gości oraz do grup zorganizowanych, głównie młodzieży szkolnej. W programie są wycieczki, podczas których mieszkańcy prowadzą zajęcia edukacyjne m.in. z zakresu astronomii, warsztaty artystyczne z wykorzystaniem naturalnych budulców oraz zwiedzanie kościoła, który jest częścią Pomorskiego Szlaku Cysterskiego. We wsi odbywają się cyklicznie jarmarki cysterskie.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!