Muzeum powstało w 1994 roku. Jest to inicjatywa prywatna mieszkanki Koszalina - Marleny Zimny mająca na celu promowanie twórczości Włodzimierza Wysockiego - rosyjskiego barda i poety. Jest to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. Mieści się ono w budynku mieszkalnym. Początkowo w muzeum znajdowało się ok. 300 eksponatów związanych z Włodzimierzem Wysockim, dzisiaj jest ich ponad 18 tysięcy. Wśród zbiorów można zobaczyć m.in.: zbiór nagrań pieśni artysty, pochodzących z profesjonalnych studiów oraz rejestrowanych w czasie rozmaitych koncertów, które odbyły się np. w jego domu, w wielkich teatrach i salach koncertowych, a nawet fabrykach; zbiór filmów, w których wystąpił Wysocki; zbiór kilku tysięcy książek, w tym dzieła artysty oraz książki poświęcone jego twórczości; ponadto liczne pamiątki związane z Włodzimierzem Wysockim.

Muzeum poza prezentacją zbiorów inicjuje różne formy związane z twórczością artysty, np.: organizuje w Koszalinie Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Włodzimierzu Wysockim - "Pasje według św. Włodzimierza". 

 

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!