Inne

 • Dla dzieci
 • Położenie:

  Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie mieści się w Parku Książąt Pomorskich, ok. 170 m na północ od filharmonii i ok. 200 m na południe od biblioteki publicznej, od której oddziela go ul. Kościuszki. Do amfiteatru dojechać można ul. Piastowską, przy której znajduje się parking na ok. 50 pojazdów osobowych. Do ul. Piastowskiej dotrzeć można od strony ul. Zwycięstwa skręcając w stronę parku naprzeciwko budynku poczty, w ul. Piastowską lub od strony ul. Młyńskiej skręcając na rondzie Henryki Rodkiewicz również w stronę parku w ul. Piastowską.

  Centrum Kultury 105 w Koszalinie
  ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin

  Sekretariat 
  tel. (94) 347-57-01, fax (94) 342-26-12
  e-mail: sekretariat@ck105.koszalin.pl

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie należy do największych tego typu obiektów w Polsce. Zbudowany został z wielkim rozmachem w latach 1973-75. Bezpośrednim impulsem do idei budowy amfiteatru był wielki sukces Festiwalu Chórów Polonijnych, który odbywa się w Koszalinie od 1970 r. Widownia wraz ze sceną i budynkami zaplecza została zaprojektowana przez koszalińskich architektów: Mariana Czernera i Andrzeja Katzera. Śmiałym i pięknym zwieńczeniem całości jest zbudowany przez prof. Jana Filipkowskiego z okazji Centralnych Dożynek Państwowych ogromny, wygięty łukowato dach.

Amfiteatr jest obiektem rozrywkowo-kulturalnym, który jest wykorzystywany w okresie letnim. Widownia znajduje się pod dachem i mieści 4500 widzów. W miesiącach wakacyjnych w amfiteatrze organizowanych jest wiele koncertów muzycznych. Począwszy od 1994 r., corocznie w lipcu dużym wydarzeniem jest Letni Festiwal Kabaretu, na którym rolę gospodarza pełni koszaliński kabaret Koń Polski a wśród gości bywają aktualni ulubieńcy publiczności. Na deskach amfiteatru w sezonie letnim swoje przedstawienia i koncerty organizuje także orkiestra Filharmonii Koszalińskiej. Po zmroku w ramach Kina Letniego organizowane są projekcje filmów, na które najczęściej wstęp jest bezpłatny.

Ponadto amfiteatr od chwili wybudowania jest miejscem, gdzie odbywają się koncerty Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych.

Powiązane trasy

Aplikacja mobilna | Pomorze Zachodnie

App Aplikacja mobilna Pomorze Zachodnie

Z nami nie zgubisz się na trasie! W naszej aplikacji znajdziesz dokładną mapę tras i wycieczek, ciekawe miejsca i wydarzenia, panoramy 360 i dużo, dużo więcej!