Kościół pochodzi z XVIII w. Wybudowano go w miejscu spalonej drewnianej świątyni. Jest to budynek murowany z cegły, na fundamentach z kamieni polnych. Posiada dwukondygnacyjną wieżę z latarnią nakrytą baniastym hełmem. Na wieży widoczne są cztery wysokie blendy zamknięte pełnymi łukami, a nad nimi znajdują się dwa małe okna. Kościół posiada jedną nawę. Znajduje się tu empora, z elektrycznymi organami ufundowanymi przez dawnego mieszkańca Kwasowa.
Kościół przed 1945 r. posiadał bogate wyposażenie wnętrza. Dziś najcenniejszym elementem w kościele jest malowidło na pozornym drewnianym sklepieniu beczkowym. Przedstawia ono scenę Narodzenia Chrystusa. Malowidło to została przykryte niebieską farbą podczas jednego z remontów kościoła. Obecnie dawna niebieska farba poodpadała i malowidło jest wyraźnie widoczne. Podjęto próbę ocalenia tego pięknego obrazu. Obecnie zgromadzono już fundusze i odpowiednie pozwolenia. W 2015 r. malowidło to zostanie poddane renowacji, podobnie jak dach. Dekoracja malarska beczkowatego pseudosklepienia nawy budzi zachwyt każdego turysty, który zawita w progi kościoła. Maryja trzymająca w rękach dzieciątko Jezus jest adorowana przez delikatnie uśmiechające się anioły, będące tuż przy dzieciątku oraz przez grupkę aniołów spoglądających na tę scenę z nieba. Maryja również subtelnie się uśmiecha przypatrując się dziecku, podobnie jak Józef, którego mina świadczy o zatroskaniu.
W pobliżu kościoła istniał cmentarz. Teren jest zadbany i ogrodzony. Kościół stoi na niewielkim wzniesieniu.
Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny to kościół filialny należący do parafii św. Antoniego w Sławnie i dekanatu w Sławnie.